Az MTA-SE Lendület Molekuláris Onkohematológiai Kutatócsoportja felvételt hirdet PhD hallgatói állás betöltésére

Dátum: 2017. február 09. csütörtök

Kutatási terület: Hematológiai daganatok genom szintű vizsgálata, új biomarkerek azonosítása
A Semmelweis Egyetem I. sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézetében működő kutatócsoport különböző hematológiai daganatok molekuláris jellemzésével foglalkozik. Célkitűzésünk ezen daganatok kialakulásának és progressziójának hátterében álló mechanizmusok azonosításán túl, az adott betegségek személyre szabott terápiájának kapcsán releváns biomarkerek és új terápiás célpontok azonosítása.
Elvárások: egyetemi (orvos, biológus, biomérnök) végzettség, kimagasló megbízhatóság és motiváció, az angol nyelv megfelelő szintű ismerete, alap laboratóriumi eljárások ismerete
Előnyt jelent: A molekuláris genetikai technikák ismerete, az onkológia területén szerzett korábbi tapasztalat, bioinformatikai ismeretek
Honlap: http://scholar.semmelweis.hu/bodorc/kutatas/
Jelentkezni Dr. Bödör Csabának (bodor.csaba1@med.semmelweis-univ.hu) címzett fényképes önéletrajzzal és motivációs levéllel lehet.